Овочі-Ягоди-Сад

Овочівники та ягідники подали меншість заявок на грант ФАО в західних областях

Овочівники та ягідники подали меншість заявок на грант ФАО в західних областях

Із 102 заявок на 2 грантове вікно інвестиційної програми ФАО 11% складає напрямок ягідництва, 20% – овочівництва. Решта припадає на виробництво та переробку молока та аквакультуру. Програма діє у Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях.

Про це повідомляють в департаменті агропромрозвитку Львівської ОВА.

Зазначається, що загалом аграріями цих областей подано 102 заявки на суму $1940,6 тис. з яких 49% припадає на напрям «Виробництво та переробка молока», 11% – «Ягідництво», 20% «Овочівництво», 20% «Аквакультура». Більшість заявок у 2 грантовому вікні (76,47%) було подано на великі гранти, в діапазоні до $25 тис.  9,8% від всіх заявок було подано фізичними особами, 90,2% – юридичними особами. За гендерною ознакою 74,51% заявок було подано чоловіками та 25,49% – жінками.

На сьогодні ФАО здійснює процес перевірки та оцінки заявок.

«Можливість отримати гранти в межах вищезазначеної програми є тільки у виробників 4-х областей України: Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській. Загалом у другому вікні по 4-х областях було подано 199 заявок, з яких 51,3% припадає на Львівську область. Ми приємно здивовані активністю молочного сектора нашого регіону. Сподіваємось, що усі заявки пройдуть позитивну оцінку ФАО та отримають гранти на розвиток свого господарства в розмірі поданих заявок», – наголосила директорка департаменту агропромрозвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.   

Довідка: Заявки від аграріїв на 2 грантове вікно інвестиційної програми ФАО приймалися виключно через Державний аграрний реєстр до 31 січня 2024 в межах наступних ланцюжків доданої вартості: ягідництво, овочівництво, аквакультура, виробництво і переробка молока. Загальний бюджет другого грантового вікна становив $2.3 млн. Максимально допустима сума гранту для особистих селянських господарств та фізичних осіб становила до $10 тис., для малих та мікро виробників аграрної продукції різних організаційно-правових форм, кооперативів та асоціацій виробників продукції з географічним зазначенням – до $25 тис. Розмір власного внеску по різних ланцюжках коливався в межах 20% – 40%.

Читайте також: Фундукові сади закладають завдяки двом факторам