Овочі-Ягоди-Сад

Нестача азоту може спричинити відмирання сходів моркви

Нестача азоту може спричинити відмирання сходів моркви

Морква неоднаково вимоглива до співвідношення елементів живлення впродовж періоду вегетації.

У фазу інтенсивного наростання листкової маси вона потребує більше азотного і калійного живлення, у період формування врожаю – фосфорно-калійного.

Азот потрібен рослинам моркви у великій кількості. Нестача цього елемента спостерігається за високої вологості ґрунту, коли азот вимивається в глибші шари, що призводить до пригноблення рослин, їх повільного росту, пожовтіння і відмирання.

Внесення високих доз азотних добрив призводить до надмірного росту листків, утворення стовбура коренеплодів, огрубіння тканин, зниження вмісту цінних поживних речовин і підвищення вмісту нітратів.

Через нестачу фосфору в ґрунті, особливо в посушливих умовах, сповільнюється ріст рослин та утворення коренеплодів, листки набувають червонуватого відтінку.

За дефіциту калію рослини стають низькорослими, листки набувають блідого відтінку. Поступово їхні кінчики буріють і засихають, із часом листок відмирає.

Наявність у ґрунті достатньої кількості калію впливає на вміст цукрів у коренеплодах, підвищує стійкість моркви до грибних і вірусних захворювань, поліпшує лежкість, смакові якості і врожайність.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!