Овочі-Ягоди-Сад

На Одещині очікують зростання крафтового виноробства

На Одещині очікують зростання крафтового виноробства

Спрощення регуляції, більший доступ до кредитів та грантів дозволить збільшити площі вирощування винограду та розширить можливості крафтового виробництва вина.

Про це повідомляють у департаменті агрополітики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

09 серпня у другому читанні Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №9030 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції».

«Цей законопроєкт надає поштовх до розвитку виноробної галузі. Кількість малих виноробів у Європі та світі зростає. Навіть «не виноробні» країні, наприклад Канада та Нідерланди, збільшують потужності виробництва вина. На комітетських слуханнях, де розглядався цей законопроєкт, ми презентували низку напрацювань, які б дозволили розвиватися нашому українському сектору економіки», – зауважила Алла Стоянова, директорка департаменту агрополітики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

За словами Алли Стоянової, прийняття законопроєкту дає можливість виноградарським та виноробним підприємствам брати участь не лише в Програмі «Доступні кредити 5-7-9», а й відкриває шлях до грантової державної програми єРобота в напрямку «Новий рівень: Переробка». Це буде сприяти збільшенню площ вирощування винограду та розширить можливості крафтового виробництва вина.

Довідка: На Одещині зосереджено понад 60% виноробства України. Площа виноградників у господарствах Одеського регіону становить майже 24 тис. га, на них вирощують близько 260 тис. тонн винограду. Найбільше виноградників у Болградському районі, там вирощують 78 тис. тонн винограду. У Білгород-Дністровському районі – 76 тис. тонн. В Одеському районі – 27 тис. тонн.

Читайте також: На найбільшому винному конкурсі українські вина здобула 37 нагород