Овочі-Ягоди-Сад

Минулого сезону зменшилося світове виробництво горіхів

Минулого сезону зменшилося світове виробництво горіхів

У сезон 2021/2022 року на 6% знизилося світове виробництво горіхів – з 5,4 до 5,1 млн тонн. Хоча за останнє десятиліття світове виробництво горіхів збільшилося на 50%. На думку експертів, виробництво явно випереджає за темпами зростання споживання. 

Про це повідомляє Freshplaza.

Разом з тим за 10 років виробництво фундуку зросло всього на 16%. Тим часом виробництво мигдаля збільшилося  на 53%, волоських горіхів – на 88%, а кеш’ю – на 62%.

У 2020 році мигдаль і волоські горіхи стали найпопулярнішими у покупців, з часткою продажів у 32% та 19% відповідно. Фісташки, кеш’ю та фундук зайняли друге, третє та четверте місця відповідно, з часткою у 17, 16 та 10%.

У трійці провідних світових споживачів лідируюче місце належить Європі, (30%), Північна Америка та Азія займають друге та третє місця з аналогічними частками. Країни Близького Сходу споживають 11% загального світового виробництва горіхів.

Останні кілька років розподіл серед виробників лісових горіхів змінився. У минулому Італія була провідним виробником фундука у шкаралупі, але тепер пальма першості належить Туреччині, яка значно збільшила площі під культурою. Тепер ця країна займає частку 72% світового виробництва фундука в шкаралупі, відтіснивши на друге місце екс-лідера, Італію. Збільшують виробництво і країни Північної Америки, і навіть Чилі.

У 2020 році загальний обсяг експорту фундуку досяг понад 376 тисяч тонн, при цьому Туреччина є провідним експортером із часткою 75%. Продукцію імпортують країни ЄС та Великобританія, при цьому частка Німеччини та Італії склала 24 та 20% відповідно.

Читайте також: Сад фундука на ведмежому горісі може плодоносити до 100 років