Овочі-Ягоди-Сад

Коріння винограду не впадає в стан спокою

Коріння винограду не впадає в стан спокою

На відміну від надземної частини, коріння кущів не впадає в стан глибокого органічного спокою – вони всю зиму вбирають поживні речовини з ґрунту та доставляють воду в надземну частину рослин. Поповнюють її нестачу (внаслідок випаровування) у надземній  та підземній частинах куща.

Про це йдеться у статті Людмили Баранець, кандидатки сільськогосподарських наук, провідної наукової співробітниці лабораторії фітопатології та захисту рослин ННЦ «ІВіВ ім. В. Е. Таїрова» в журналі «Садівництво по-українськи».  

Дослідниця зауважує, що корені взимку водночас готуються до весни та своєчасної появи нових пагонів, а після закінчення зими воно першим починає активно функціонувати. За сприятливих умов воно може рости протягом усього року. 

Камбій також не має органічного спокою.

«Цю особливість використовують за розмноження винограду: виконують щеплення в період глибокого спокою, а для утворення калюсу прогрівають місце щеплення за температури +20…+25 °С. У період глибокого спокою можна проводити і кільчування кореневласних живців для стимулювання калюсоутворення на нижніх зрізах», – зауважує Людмила Баранець.

Читайте також: Учені повідомили про стан зимівлі виноградників