Овочі-Ягоди-Сад

Комерційний гібрид томатів із стійкістю до ToBRFV вийде на ринок на початку 2021 року

Компанія Syngenta оголосила про запуск свого першого комерційного гібриду томату стійкого до вірусу ToBRFV, який буде доступним на початку 2021 року. Новий гібрид пропонуватимуть в регіонах, де виробники стикаються з сильним тиском вірусу.

Про це повідомляє FreshPlaza.

«Першим стійким гібридом є біф томат для середземноморського ринку та близькосхідного клімату», – пояснив Рууд Каагман, керівник підрозділу глобальних рослинницьких культур компанії Syngenta.

За його словами, дослідники з Syngenta шукали стійкі гени у власній програмі розведення та в диких томатах. 

«Різні рівні стійкості до ToBRFV існують у нашій нинішній зародковій плазмі та диких помідорах. За допомогою сучасних технологій наша науково-дослідна команда виявила та націлила конкретні гени, пов’язані з резистентністю, і тому ми розробляємо інструменти, які дозволять швидко та точно покращити існуючу гермплазму», – сказав Рууд Каагман.

Що стосується того, чи буде опір середнім (IR) чи високим (HR), команда вирішила вимагати IR для цього першого разу.

В Syngenta обіцяють представити більш стійкі сорти в найближчі роки. За словами Рууда, активний тепличний ринок може очікувати стійких сортів протягом наступних п’яти років. 

«Завдяки швидкому розвитку та використанню молекулярних маркерів Syngenta може швидко використати цю стійкість, застосовуючи її у великій кількості різновидів; розповсюджуючи стійкість у нашій гермплазмі», – додав Рууд Каагман

Довідка: ToBRFV – це нещодавно виявлений тобамовірус, пов’язаний з вірусом мозаїки тютюну (TMV) та вірусом мозаїки томатів (ToMV). Дуже стійкий і дуже інфекційний вірус вражає і помідори, і перець. Тобамовіруси передаються механічно (контактна хвороба) всередині та між посівами людьми та обладнанням. Симптоми, спричинені ToBRFV у помідорів, подібні до симптомів, спричинених іншими тобамовірусами у сприйнятливих рослин: мозаїчний малюнок на листках, звуження листя, некроз на квітконосі, чашечках або черешках та/або жовті плями на плодах. Це суттєво впливає на якість та врожайність для виробників.

Читайте також: Enza Zaden знайшла високостійкий ген до вірусу ToBRFV