Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Enza Zaden знайшла високостійкий ген до вірусу ToBRFV

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Enza Zaden знайшла високостійкий ген до вірусу ToBRFV

Компанія Enza Zaden повідомляє, що знайшла рішення для виробників томатів перемогти руйнівний овочевий вірус томатного коричневого плоду (ToBRFV). Їх команда з розведення томатів виявила ген, який забезпечує високу стійкість до швидко поширюваного вірусу.

Про це повідомляє FreshPlaza.

Дослідники Enza Zaden вважають, що цей ген не схожий на жоден з відомих на сьогоднішній день в галузі, і пропонує «високу стійкість» до ToBRFV – тобамо.

Цей вірус вперше був виявлений в Ізраїлі в 2014 році. І з тих пір швидко поширився в Європі Америці, Азії та Африці завдяки механічній передачі.

ToBRFV має інкубаційний період від двох до трьох тижнів до появи симптомів, що робить боротьбу з ним складною.
Кіз Конст, директор з досліджень рослинництва ToBRFV, пояснює, коли команда Enza Zaden вперше почула про вірус від своїх торгових представників на Близькому Сході в 2014 році, досвід вказав на схожість до інших вірусів тобамо, такі як вірус томатної мозаїки (ToMV) і вірус тютюнової мозаїки (TMV).

У галузі вже було рішення щодо ToMV і TMV – єдиного гена стійкості, який десятиліттями використовується для зупинки цих двох вірусів. Але проти нового вірусу потрібно було нове рішення.

Підхід Enza Zaden полягав у виявленні нових генів стійкості в зародковій плазмі диких томатів . Але це було схоже на пошук голки в копиці сіна.  Але вчені таки виявили ген, що забезпечує високу стійкість проти ToBRFV.

Enza Zaden планує захистити ідентифікацію гена, що забезпечує високу стійкість, і сорти томатів, які вони створять, з відповідними правами інтелектуальної власності.

Читайте також: Томати зробили різнокольоровими завдяки модифікації генів

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ