Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Enza Zaden знайшла високостійкий ген до вірусу ToBRFV

Enza Zaden знайшла високостійкий ген до вірусу ToBRFV

Компанія Enza Zaden повідомляє, що знайшла рішення для виробників томатів перемогти руйнівний овочевий вірус томатного коричневого плоду (ToBRFV). Їх команда з розведення томатів виявила ген, який забезпечує високу стійкість до швидко поширюваного вірусу.

Про це повідомляє FreshPlaza.

Дослідники Enza Zaden вважають, що цей ген не схожий на жоден з відомих на сьогоднішній день в галузі, і пропонує «високу стійкість» до ToBRFV – тобамо.

Цей вірус вперше був виявлений в Ізраїлі в 2014 році. І з тих пір швидко поширився в Європі Америці, Азії та Африці завдяки механічній передачі.

ToBRFV має інкубаційний період від двох до трьох тижнів до появи симптомів, що робить боротьбу з ним складною.
Кіз Конст, директор з досліджень рослинництва ToBRFV, пояснює, коли команда Enza Zaden вперше почула про вірус від своїх торгових представників на Близькому Сході в 2014 році, досвід вказав на схожість до інших вірусів тобамо, такі як вірус томатної мозаїки (ToMV) і вірус тютюнової мозаїки (TMV).

У галузі вже було рішення щодо ToMV і TMV – єдиного гена стійкості, який десятиліттями використовується для зупинки цих двох вірусів. Але проти нового вірусу потрібно було нове рішення.

Підхід Enza Zaden полягав у виявленні нових генів стійкості в зародковій плазмі диких томатів . Але це було схоже на пошук голки в копиці сіна.  Але вчені таки виявили ген, що забезпечує високу стійкість проти ToBRFV.

Enza Zaden планує захистити ідентифікацію гена, що забезпечує високу стійкість, і сорти томатів, які вони створять, з відповідними правами інтелектуальної власності.

Читайте також: Томати зробили різнокольоровими завдяки модифікації генів

Журнали