Овочі-Ягоди-Сад

Груша ростиме на засолених ґрунтах, – дослідник

Груша ростиме на засолених ґрунтах, – дослідник

Родючі засолено-солонцюваті ґрунти можуть бути придатними для вирощування груш.

Про це в своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» написав Вадим Соловей, кандидат сільськогосподарських наук, співробітник ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О. Н. Соколовського».

Вчений зауважує, що дуже часто вимоги до ґрунту груші й яблуні ототожнюють. Існує своєрідна формула: якщо росте яблуня, то виросте і груша, і — навпаки. 

«Для більшості ґрунтів України, сформованих на багатому в агрономічному аспекті підґрунті (леси, лесоподібні суглинки та легкі глини) це справді — так. Та немає правила без винятків. А головними є саме деталі та нюанси. Невипадково народна мудрість каже: землю для вирощування розсади в лісі краще брати під грушею, а не під дикою яблунею. Звісно, це не груша окультурює ґрунт, але вона росте переважно на родючих ґрунтах, вологомістких, структурних, суглинкового гранулометричного складу», – зазначає Вадим Соловей.

Він нагадує, що про підвищену вимогливість груші й окремих її сортів до ґрунту неодноразово згадує і Лев Симиренко. 

«Не можна однозначно сказати, яка культура вимогливіша до ґрунту: груша чи яблуня. Кожна з них має специфічні вимоги, і за можливості їх треба враховувати. Головне, що треба пам’ятати, — груша не ростиме так, як те потрібно, на пісних ґрунтах. Якщо яблуню, навіть інтенсивного типу, на супісках можна стабілізувати збільшенням удобрення, зрошенням, позакореневими підживленнями, то з грушею цей сценарій не пройде. Утім, саме груша й айва здатні перетворити малопродуктивні для більшості культур землі на квітучий сад. А саме засолено-солонцюваті ґрунти, яких в Україні близько 3 млн га», – зазначає дослідник.

Читайте також: Вставка на саджанці груші дозволить відмовитися від шпалери