Овочі-Ягоди-Сад

Ґрунт під цибулю готують з осені

Неякісна підготовка ґрунту може привести до нерівномірності сходів. Це загрожує низькою ефективністю і навіть шкідливістю обробок гербіцидом, неоднорідністю цибулин, падінням урожайності, погіршенням товарного вигляду, втратам під час зберігання. Звісно, все це врешті решт позначиться на кінцевому заробітку, вважає 

представник з розвитку овочевих культур компанії «Байєр», кандидат біологічних наук Віктор Васін.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

Експерт радить восени, після очищення поля від багаторічних бур’янів за допомогою Раундапу та глибокої оранки, провести дві поперечні культивації. 

«Основне внесення мінеральних добрив восени варто провести перед другою культивацією», – зауважує він.  

Порівняно з внесенням мінеральних добрив перед оранкою цей прийом дасть можливість основній масі добрив не вимитися за зиму в більш глибокі шари ґрунту, а залишитися ближче до поверхні, – пояснює Віктор Васін. – Це важливо для цибулі, основна маса коренів якої рідко опановує ґрунт нижче 25–30 см. Якщо вирощування цибулі проводиться на грядах, то їх готують з осені. Завчасне формування гряд дозволить раніше зайти в поле для посіву та збереже вологу, яка накопичилася в осінньо-зимовий період. Проте немає сенсу робити гряди, якщо за зиму ґрунт запливає і на весну сформується товста та жорстка кірка. 

«Весняний посів треба проводити якомога раніше. Особливо це правило стосується ранніх ярих сортів та гібридів середнього дня», – наголошує експерт. 

Варто поквапитися з виходом у поле в тих регіонах, де важливо отримати сходи на ґрунтовій зимовій волозі. Тому всі заходи щодо підготовки ґрунту для посіву треба робити з осені, а навесні провести лише неглибоку культивацію або тільки боронування й посів.

Читайте також: Експерт розповів як обрати сортове чи гібридне насіння цибулі