Овочі-Ягоди-Сад

Фітопатологиня розповіла про осінню обробку винограду

Фітопатологиня розповіла про осінню обробку винограду

У кінці жовтня-на початку листопада кущі та ґрунт довкола обробляють розчином залізного купоросу, препарату 30Д та прибрати бур’яни, радить Людмила Баранець, провідна наукова співробітниця лабораторії фітопатології та захисту рослин ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова».

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».   

«Щоб уникнути накопичення і збереження інфекційного запасу патогенних організмів на виноградниках і захистити лозу в осінньо-зимовий період, необхідно забезпечити видалення з кущів всіх грон (джерело збереження зимуючого запасу хвороб і гронової листокрутки) і у кінці жовтня або на початку листопада провести оброблення кущів і прилеглий ґрунт 3,0–5,0%-м розчином залізного купоросу, відповідною концентрацією молоді й багаторічні насадження», – порадила фітопатологиня.  

Вона додала, що незважаючи на нововведення в рослинництві, сульфат заліза, завдяки широкій зоні дії і безпеки, не втратив своєї популярності й нині. Однією з переваг заліза сірчанокислого є використати його як добриво (у боротьби з хлорозом), дезінфектор (проти лишайників і мохів) і як інсектицид або фунгіцид. До того ж залізний купорос утворює на деревині своєрідне вкриття, яке захищає виноград від коливань температури в зимовий період.

«До останнього оброблення слід віднести застосування Препарату 30Д, який має позитивну дію на збереження вічок у зимовий період, – наголосила Людмила Баранець. – Препарат на рослині формує тонку рівномірну захисну плівку, яка буде утримуватися протягом усього зимового періоду. Оброблення треба провести за місяці до мінусових температур, не пізніше другої декади листопада, застосовуючи 2,0–2,5%-й розчин препарату».

Вчена нагадала, що особливу увагу на виноградниках необхідно приділяти боротьбі з бур’янами, які ускладнюють фітосанітарний стан насаджень та є резервуаром розвитку та харчування для багатьох шкідників (особливо сисних). 

«Для захисту виноградників від бур’янів у ранньовесняний період рекомендовано застосовувати гербіцид ґрунтової дії для досходового і після сходового контролю бур’янів – Люмакс 537,5 SE, с. е. (3,5–4,0 л/га), який має пролонгований контроль бур’янів протягом 10–12 тижнів та ефективно діє в нестабільних кліматичних умовах», – порадила вона.

Читайте також:Спеціаліст розповів про особливості обробки саду міддю