Овочі-Ягоди-Сад

Джмелі на черешнях ефективні у холодну і вітряну погоду

Джмелі на черешнях ефективні у холодну і вітряну погоду

Джемілів варто використовувати, якщо весна холодна або сад розташовано в такому місці, де багато сильних вітрів. Бджоли таки ділянки облітають, а джміль працює навіть у сильно вітряну погоду й навіть у дощову мряку.

Про це йдеться у статті в журналі «Садівництво по-українськи».

Спочатку джмелі призначалися для закритих плантацій, але все частіше садівники використовують їх у ранню весну на відкритому ґрунті й саме для черешні, яка цвіте рано, коли низька температура, – зазначається у публікації. 

Пояснюється, що джміль сильніший за бджолу та волохатий, тому краще витримує холод ранньої весни, у той час як бджола просто не вилітає. Вулики з джмелями треба встановлювати на самий початок цвітіння, коли з’являються 1–5% або навіть 1–2% квітів. Це роблять, щоб призвичаїти комах до нового харчування. 

«На відміну від бджоли джміль є поліфагом — тобто облітає все, що росте навколо. Якщо бджола находить якийсь узяток — яблуню або грушу, то бджоли будуть літати навколо одного виду дерев, доки максимально не використають його. Натомість джміль летить усюди, де чує можливість харчування», – зауважується у статті.

Читайте також: До запилювачів уманських черешень додалися осмії