Овочі-Ягоди-Сад

Дорогий помідор торік компенсував дешеві зернові

Дорогий помідор торік компенсував дешеві зернові

Диверсифікація господарства дозволяє бути на плаву навіть у найскрутніші роки. СФГ «Круїз» на півночі Одещини обробляє 900 га землі, з яких 120 га саду. З польових культур вирощує кукурудзу, соняшник і пшеницю. А також помідори, цукрову кукурудзу, кавуни, полуниці, у садах культивують черешню, абрикос, сливу, вишню, яблука, фундук. Така диверсифікація дозволила бути прибутковими минулого року, дає впевненість і на цей сезон.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Я вважаю, що такому не надто великому господарству, як наше, краще мати багато профілів, ніж, наприклад, тільки однорічні культури, – зауважив В’ячеслав Лупашко, директор СФГ «Круїз». – Завжди чимось вдасться компенсувати збитки й лишитися на плаву. І ми плануємо свою роботу так, щоб з ранньої весни й до пізньої осені в полях та садах весь час не вщухала активна діяльність. Сезон збирання врожаю у нас починається з травня, коли постигнуть полуниці, потім йдуть абрикоси тощо. І ми все життя ризикуємо: спочатку — мій батько, потім і я це від нього перейняв. Потрібно просто братися і робити, розвиватися, не стояти на місці. Адже довкола нас рік-два-три — і щось змінюється. Торік був дорогий помідор, а кукурудза й пшениця впали у ціні. А позаминулого була мегадорога кукурудза та соняшник, а помідори коштували 2–3 гривні. І треба бути різнобічною фірмою, щоб десь виграти, десь лишитися по середині, та десь все одно програєш — але житимеш і розвиватимешся».

Нагадаємо, найприбутковішою садовою культурою в СФГ «Круїз» вважають абрикосу, проте її цвітіння часто припадає на приморозки, які знищують врожай. 5 з 10 років врожаю цього фрукта в господарстві не було.