Овочі-Ягоди-Сад

Дорадниця розповіла як боротися з хворобами і шкідниками полуниць

Дорадниця розповіла як боротися з хворобами і шкідниками полуниць

Після збирання врожаю на плантаціях полуниць потрібно боротися з хворобами — сірою гниллю, білою плямистістю листя, борошнистою росою. Не можна цим нехтувати, бо цей агрозахід опосередковано впливає на загальний стан рослин і врожайність наступного сезону. 

Такі настанови у своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» дає Кароліна Фелцзак, радниця з ягідництва (Польща). 

Спеціалістка зауважує, що скошування листя, безсумнівно, обмежує навантаження цими хворобами, однак, коли цього не зробити, важливого значення набуває хімічна обробка рослин. 

«Зокрема, поширення борошнистої роси суниць зменшать Nimrod 250 EC, Vaxiplant SL, Domark 100 EC, Зате ПО 50, а білу плямистість листя — Vaxiplant SL, Domark 100 EC, Zato 50 WG. Сіру гниль можна обмежити фунгіцидами, які містять тиурам, наприклад, Sadoplon 80 WG, Thiram Granuflo 80», – радить Кароліна Фелцзак. 

Вона додає, що орім усунення причин хвороб дуже важливим є і подальший захист проти таких шкідників, як суничний кліщ і малино-суничний довгоносик. 

«Для хімічного захисту від кліщів застосовують, зокрема, Ortus 05 SC і Envidor 250 SC. Для досягнення задовільного ефекту в боротьбі з полуничним кліщем посадки слід мінімум двічі обробити з інтервалом у 7 днів. У боротьбі із цим шкідником на плантаціях, де було скошене листя, хімічні обробки є, безумовно, ефективнішими. Для хімічного захисту рекомендується застосовувати такі препарати, як Ortus 05 SC, Ortus M 500 SC + Slippa 20 WP або Sanmite 20 WP. Якщо на плантації з’явилися довгоносики, то втрати наступного сезону можна обмежити, знищуючи личинки після збирання врожаю ягід. Для цього застосовують препарат Mospilan 20 SP», – консультує радниця з ягідництва.

Читайте також: Полуницю починають підживлювати через два тижні після збору врожаю