Овочі-Ягоди-Сад

Червоні сітки зупиняють шкідників та зменшують потребу в інсектицидах

Червоні сітки зупиняють шкідників та зменшують потребу в інсектицидах

Учені Токійського університету і дослідники Центру сільського господарства, лісництва та рибальства префектури Кіото (Японія) довели, що червоні сітки краще захищають від комах-шкідників, ніж традиційні чорні або білі.

Про це повідомляється на сайті університету.

Дослідники експериментували з впливом червоних, білих, чорних і різнокольорових сіток на відлякування цибулевих трипсів від поїдання цибулі-порею Kujo. І в лабораторних, і в польових випробуваннях червоні сітки значно краще відлякували комах, ніж інші кольори. Крім того, у польових випробуваннях посіви цибулі, які були частково або повністю вкриті червоною сіткою, вимагали на 25-50% менше інсектициду, ніж було потрібно для повністю незакритого поля. Зміна сільськогосподарської сітки з чорної або білої на червону може допомогти зменшити використання пестицидів і відповідний негативний вплив, який вони можуть мати на навколишнє середовище, одночасно підтримуючи більш стійкі та ефективні методи сільського господарства.

Один із способів захисту посівів є використання сільськогосподарських сіток. Можна побачити типові білі, чорні або сині сітки на д садами або овочевими плантаціями. Такі сітки фізично не дають комахам потрапити на посіви. Має сенс вважати, що найважливішою характеристикою цих сіток буде розмір отворів у сітці. Чим менше отвір, тим меншою має бути комаха, щоб туди потрапити. Однак дослідницька група з Центру сільського господарства, лісництва та рибальства префектури Кіото та Токійського університету виявила, що колір сітки може діяти як ще важливіший стримуючий фактор.

«Ми протестували червоні сітки з розміром вічка, який був більшим, ніж тіло комахи, але все ж ефективнішим, ніж інші звичайні чорні або білі сітки з меншим розміром вічка. Ця «оптична боротьба зі шкідниками» покладається на природу колірного зору комах, щоб утримувати шкідників подалі, – пояснив професор Масамі Шімода з Вищої школи сільськогосподарських наук Токійського університету. – Більшість комах не мають червоних фоторецепторів в очах, і їм важко побачити червоний колір, тому нам було цікаво, що невидимий колір можна використовувати для контролю над ними».

Він зазначив, що червоні сітки дорожчі за пестициди, але вони економічні, оскільки їх можна використовувати роками. Вчені планують працювати у напрямку збільшення довговічності червоного накриття. 

Окрім зменшення зараження цибулевим трипсом, ще одна перевага червоних сіток полягає в тому, що оскільки вони залежать від кольору, а не розміру сітки, вони можуть мати більші отвори. Це покращує повітропроникність, зменшує ймовірність грибкових інфекцій і покращує доступ сонячного світла. Крім того, завдяки кращому потоку повітря температура в теплиці не стає такою високою, що полегшує роботу фермерів усередині.

Читайте також: Фермери цікавляться нетхаусами для овочів