Овочі-Ягоди-Сад

Фермери цікавляться нетхаусами для овочів

Щоб протистояти несприятливим погодним факторам фермери  замислюються над побудовою нетхаусів, тобто захисних споруд із густої сітки, що захищає від холоду, вітру, сонця та шкідників.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Ми вже замислювалися над побудовою нетхаусу, – розповів фермер Олексій Гуртовий з Дніпропетровщини. – В Ізраїлі ці інноваційні технології доволі популярні. Нині нетхауси почали впроваджувати на території Узбекистану та Російської Федерації, що дозволяє підвищити врожайність, нівелювати стресове навантаження на рослини, адже фітозахисна сітка здатна захищати рослини від сонця, вітру та шкідників, а також від невеликих заморозків, створюючи для рослин сприятливий мікроклімат.

Олексій Гуртовий разом із батьком займається вирощуванням овочів у ФГ «Віталій» Новомосковського району Дніпропетровської області. У сівозміні мають томати, перець, баклажани, капусту броколі та цвітну капусту, дині й кавуни, загалом –– 24 га. Господарство мало досвід негативного впливу погоди на врожай.

«У позаминулому році після висаджування розсади перцю (15-го травня) температура на поверхні ґрунту знизилася до 0 °С, – зауважив Олексій Гуртовий. –– На той момент висота розсади становила 17 см, на рослині було 4 справжні листки. Завдяки живленню комплексними мінеральними добривами рослини перцю були реанімовані. Сім’ядольні листочки в них опали, але рослини вижили, ще й сформували врожайність на рівні 35 т/га. Ще один приклад втручання погоди: минулого року через настання ранніх заморозків у третій декаді вересня значна частина перцю в нашому господарстві лишилася незібраною, тому ми не змогли виконати умови, що були передбачені за контрактом».

Останні п’ять років вирощену продукцію ФГ «Віталій» реалізовує за кордон, працюючи за контрактами з польськими та німецькими компаніями.

Читайте також: Фермер розповів про особливості вирощування солодкого перцю на Черкащині

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!