Овочі-Ягоди-Сад

Черешню Сильвія легко формувати

Черешню Сильвія легко формувати

Завдяки слабкому росту черешню Сильвія легко формувати, якщо всі маніпуляції проведені вчасно.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» написав Мирослав Сітарек, науковець Інституту садівництва у місті Скерневіце (Польща).

Він зазначив, що черешня Сильвія має великі темно-червоні плоди, закріплені на коротких плодоніжках. Їх маса сягає 8,5–10 г. Плоди слабо уразливі до розтріскування навколо плодоніжки і з боків, але частенько тріскаються на кінчику. Дозрівають наприкінці шостого тижня після зав’язування. Дерева сорту від природи ростуть слабко, створюють зімкнені крони з характерними пагонами на коротких міжвузлях. 

«Такий генетично зумовлений слабкий ріст помітний уже в розсаднику, – розповів Сітарек. – Завдяки цьому формування дерев сорту Сильвія легке, якщо всі маніпуляції проведено вчасно». 

Закладаючи сад цим сортом, слід пам’ятати про раннє, до здерев’яніння, відгинання пагонів, які фіксують зубочистками.

«Чим пізніше за це взятися, тим важче це буде зробити – прирости у цього сорту хоч і не дуже довгі, зате значно грубіші, ніж в інших сортів. Запізніла спроба відігнути пагін майже завжди закінчується його відламуванням», – застеріг польський науковець. 

Сітарек не радить вирощувати Сильвію на карликових підщепах, зокрема на слабких ґрунтах. У таких умовах дерева мають закороткі прирости, пояснює експерт, їхній листковий апарат набуває хлоротичного вигляду, і забезпечити потрібну ротацію пагонів у кроні стає дуже важко.

Читайте також: Сорт черешні Лапінс потребує зусиль при формуванні крони