Овочі-Ягоди-Сад

Аналізувати ґрунт під виноградником треба на глибині не менше 20-40 см

Аналізувати ґрунт під виноградником треба на глибині не менше 20-40 см

Оскільки виноград має потужну кореневу систему, для аналізу ґрунту на вміст поживних речовин необхідно відбірати зразки не лише із орного горизонту, але також на глибині 20-40 см.

Про це журналу «Садівництво по-українськи» розповів Андрій Штірбу, завідувач відділом виноградарства ННЦ «ІВіВ імені В.Є. Таїрова» НААН України.

Поряд із лабораторною діагностикою рослин щодо забезпеченості рослин елементами мінерального живлення у практиці частіше використовують дані родючості ґрунту під виноградником.

«На відміну від однорічних культур, виноградна рослина має досить потужну та розгалужену кореневу систему, яка проникає в значно глибші горизонти. Тому для аналізу ґрунту щодо вмісту поживних речовин необхідно здійснювати відбір зразків не лише із орного горизонту (0-20 см), але також на глибині 20-40 см», –  розповів експерт.

Найбільш оптимальним строком для відбору ґрунтових зразків є період вегетації рослин, так як саме в цей період можна визначити рухомі, легкозасвоювані форми поживних речовин, зауважив Андрій Штірбу.

Читайте також: Визначено сорти винограду найвигідніші для півночі України