Овочі-Ягоди-Сад

Визначено сорти винограду найвигідніші для півночі України

Визначено сорти винограду найвигідніші для півночі України
Виноград Дубовський Рожевий

Садовий центр «Північне виноградарство» визначив сорти та гібридні форми винограду вітчизняної та закордонної селекції з найбільшим комерційним потенціалом для Півночі. Це Аватар, Аюта, Байконур, Велюр, Дубовський рожевий, Клубнічний, Талдун, Цимус.

Про це журналу «Садівництво по-українськи» повідомив В’ячеслав Оніщенко, директор Центру, що розташований у Вишгородському районі Київської області.

«Зазначені сорти й гібридні форми мають як комерційний потенціал за закладання великих площ, так і на присадибних ділянках, – розповів В’ячеслав Оніщенко. –  Фермери вже вирощують конкурентоспроможні гібридні форми селекціонерів-аматорів, що не поступаються сортам, які внесено до Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні».

За більш ніж 30-річний досвід вирощування винограду у Садовому центрі «Північне виноградарство» було вивчено 438 сортів і гібридних форм, придатних для вирощування у північній частині Лісостепу.

«Утім, оптимально забезпечити українців свіжим виноградом і продуктами його перероблення неможливо без реконструкції старих і закладання нових виноградників, без ретельно продуманого сортооновлення та планомірно екологічно обґрунтованої сортозміни», – додав директор Центру.

Читайте також: На півночі вирощують столовий виноград