Овочі-Ягоди-Сад

Агроном розповів про живлення цибулі сортотипу райнсбургер

Лежка цибуля американського сортотипу довгого дня райнсбургер важче набирає масу, ніж цей овоч іспанського сортотипу. Щоб прискорити цей процес, райнсбургерам дають більше калію, порадив Віталій Ульяницький, головний агроном фермерського господарства «Дружба», що в Чугуївському районі на Харківщині.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Видання зауважує, що вміст сухих речовин у цибулі – один із визначальних факторів, який впливає на тривалість зберігання овочу. Все просто: що більше сухої речовини накопичують цибулини, тим довший у них період зберігання. Зазвичай цибулі середнього дня характеризуються швидким ростом навіть в умовах короткого світлового дня, формують високий урожай, але при цьому накопичення сухих речовин у них іде повільно, а тому вони зберігаються протягом коротшого терміну. 

Оскільки фермерське господарство «Дружба» не має холодильників для тривалого зберігання, виходом із ситуації стало вирощування цибулі сортотипу райнсбургер.

Цибулі цього типу за 16-годинний світловий день встигають накопичити достатньо сухих речовин, а тому відрізняються відмінною лежкістю і меншими втратами в період зберігання. 

У цибулях типу райнсбургер більше сухих речовин, тому вони набирають масу важче (довше «розкачуються», як говорять фермери). Для вирощування цієї цибулі важливо напрацювати свою технологію. Оскільки цибуля має більше сухих речовин, то, на відміну від гібридів іспанського типу, райнсбургерам дають більше калію.  

Читайте також: Цибуля сортотипу райнсбургер добре зберігається навіть без холодильника