Елеватор

Як проконтролювати доставку врожаю за менші гроші, - досвід

Система автоматичного контролю та обліку КНО, яку розробили у компанії «Кернел», дозволяє чітко визначити, як врожай доставляють на місце зберігання.

Про це під час Міжнародного практичного форуму DIGITAL FARMING повідомив провідний інженер систем GPS-моніторингу «Кернел» Роман Чайчук.

За його словами, кожна компанія має свої інструменти контролю з доставки врожаю на місце зберігання.

«В нас дуже велика компанія, яка обробляє 500 тис. га, має своїх 100 комбайнів, ще й доводиться наймати 400. В нас працює близько 4000 перевізників. Тому встановлювати системи блокування вигрузки без ідентифікації отримувача, які підходять малим фермерам, ми поки не маємо змоги. З нашої практики, така система має ряд недоліків, оскільки блютуз-мітка може зчитуватися на відстані 50 метрів і тому отримувачів може бути декілька в цьому радіусі. Ми за допомогою нашої системи КНО отримуємо майже аналогічний результат за менші гроші. Ми до комбайна підключаємо трекер й фіксуємо місце й час вигрузки. Далі система КНО робить запит до об`єктів, які знаходилися поруч із комбайном», – констатував Роман Чайчук.

Він зауважив, що у системи КНО є певні недоліки. Зокрема, коли вантажівка довго стоїть, її трекер «засинає». Тому в онлайн-режимі диспетчер, який контролює процес, може не побачити, хто був поруч із комбайном під час вигрузки. Ці дані підтягуються за 1-2 хвилини. І тоді диспетчер може побачити та проаналізувати всі місця та об’єкти вигрузки комбайна.

До речі, система сама контролює чергу техніки під час збору врожаю, а також визначає місце заправки ПММ та розчинами ЗЗР техніки компанії.

Система КНО контролює й маршрут водія. Якщо техніка йде не за заданим маршрутом, диспетчер отримує відповідне повідомлення.

Нагадаємо, «Кернел» контролює всі процеси за допомогою системи КНО. Раніше ми писали, що зважувати врожай у полі допоможе датчик.