Елеватор

«Кернел» та АМПУ інвестують в порт Чорноморськ понад 100 млн доларів

«Кернел» та АМПУ інвестують в порт Чорноморськ понад 100 млн доларів

Міністерство інфраструктури та міжнародний зернотрейдер «Кернел» провели переговори щодо розвитку інфраструктури Чорноморського морського порту. Домовлено про запуск ряду проєктів сумарною вартістю понад 100 млн доларів.

Про це повідомляє пресслужба Адміністрації морських портів України.

Зокрема йдеться про реконструкцію існуючих та будівництво нових причалів, а також розширення підхідних залізничних шляхів. Це забезпечить підвищення вантажообігу порту й надходжень від портових зборів.

«Зараз розпочинається розробка проєктної документації та оцінка інвестицій. І вже в другому кварталі цього року плануємо виходити на підписання взаємних зобов’язань держави та приватного інвестора», — прокоментував Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України.

«Кернел» є провідним експортером сільськогосподарської продукції та одним із найбільших приватних портових операторів, який сьогодні забезпечує майже 40% вантажопотоку ДП «МТП «Чорноморськ». За 10 років роботи компанія збільшила експорт у 2,5 рази. Минулого року причали та припортова інфраструктура прийняли 10,2 млн т. зернових. Водночас середній рівень завантаженості наявної портової інфраструктури склав 92%.

У планах — подальше збільшення вантажопотоку, однак це вимагає розширення пропускної потужності портової інфраструктури. Компанія та АМПУ зацікавлені в реконструкції наявних та будівництві нових причалів, а також розширені підхідних залізничних шляхів. Зокрема, це забезпечить можливість обробки сучасних суден.

Нагадаємо, «Кернел» перевіз річками 15 тис. тонн пшениці. Також ми писали, що чистий прибуток «Кернел» збільшився у 3,3 рази.