Елеватор

ПАТ «Аграрний фонд» може збільшити обсяг виробництва борошна до 60 тис. тонн

ПАТ «Аграрний фонд» може збільшити обсяг виробництва борошна до 60 тис. тонн

Для ПАТ «Аграрний фонд», який є великим гравцем на ринку борошна, необхідні власні потужності. Через їх відсутність втрати несе держава як акціонер. Про це заявив глава ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко в інтерв’ю DT.UA.

«В Аграрного фонду немає основних засобів, єдині наші активи — це орендовані площі, запаси зерна, ліквідність. <…> Для ПАТ «Аграрний фонд», який є великим гравцем на ринку борошна, такі потужності життєво необхідні. Через їх відсутність ми зазнаємо втрат, точніше, втрати несе держава як наш акціонер. Ми втрачаємо гроші на зберіганні, переробці, переміщенні в процесі формування помольної партії», – підкреслив він.

При цьому, зауважив Андрій Радченко,  «у Мінагропроду в прямому підпорядкуванні перебувають вісім держпідприємств комбінатів хлібопродуктів (КХП), які використовуються в найкращому разі як елеватори. Ще один КХП, підпорядкований Держрезерву, який його взагалі ніяк не використовує».

За його словами, ПАТ «Аграрний фонд» виробляє 35-40 тис. тонн борошна на місяць і може легко збільшити обсяг до 60 тис. тонн.

«Корпорації (ДПЗКУ. – Ред.) логічніше сконцентруватися на основному бізнесі, передавши непрофільні активи іншій держкомпанії, яка, навпаки, професійно працює на внутрішньому ринку, – вважає він. – Адже ДПЗКУ з обсягом виробництва борошна в 4 тис. тонн не потрібні 12 КХП, але вони як повітря потрібні Аграрному фонду, який може переробляти 60 тис. тонн».

Модернізацію млина потужністю 300 тонн/доба Андрій Радченко оцінив приблизно в $3,5–4 млн (з турецькм обладнанням) і вдвічі більше, якщо з німецькою технікою Buller. «Окупність проекту – три роки», – додав він.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!