Елеватор

Названо недоліки очисних машин барабанного типу

Очисні машини барабанного типу мають обмеження продуктивності, і коли всередину потрапляє надто багато зерна, машини зупиняються.

Про це The Ukrainian Farmer розповів керівник служби зберігання зерна агрохолдингу «Епіцентр Агро», директор Закупнянського елеватору Сергій Нижник.

За його словами, спочатку елеватор у Закупному проєктували на барабанних очисних машинах. Однак такий тип очисних машин має обмеження продуктивності, і коли всередину потрапляє надто багато зерна, машини зупиняються. Натомість сепаратори з горизонтальними решетами тут виграють, і найкращі результати показує Buhler TAS 206 з площею решіт 24 м², розташованих у два рівні.

«Це дає змогу відділяти не лише сміття, а й культуру від культури (наприклад, ріпак від пшениці). На барабанних машинах такого зробити не вийде», – зауважив Сергій Нижник.

На його думку, Buhler TAS 206 — це насіннєвий очисник. Наприклад, для пшениці часто решета взагалі не застосовують. Працює тільки аспіратор — видаляє легку фракцію (полову та соломисті рештки). Із соняшником і кукурудзою ця машина також працює краще. На першому ряді решіт видаляється велике сміття, а крізь друге проходить дрібна фракція. Чисте зерно зсипається по другому решету.

Нагадаємо, «Епіцентр Агро» розбудовує лінійні елеватори. Раніше «Епіцентр Агро» розширив елеваторні потужності на Хмельниччині.