Агрономія

Зниження температури повітря стримує масове відновлення живлення шкідників

Аномально тепла з невеликими опадами погода другої декади лютого на Дніпропетровщині у третій декаді змінилась на більш прохолодну та вітряну. На даний час спостерігається зниження температури повітря, що стримує масове відновлення живлення личинок хлібної жужелиці та гусениць озимої совки.

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області.

Максимальна температура повітря у третій декаді лютого підвищувалась до 10°С тепла, поверхня ґрунту прогрівалась до 15°С тепла. Мінімальна температура повітря знижувалась до 5°С морозу, поверхня ґрунту охолоджувалась до 6ºС морозу. У рослин озимих культур спостерігаються слабкі процеси вегетації. Опадів у третій декаді не спостерігалось.

У зв’язку з підвищенням температури повітря, яке спостерігалось у другій та на початку третьої декади лютого, на посівах озимих культур відмічено піднімання личинок хлібної жужелиці та гусениць озимої совки ІІ покоління у верхні шари грунту. У південних районах області виявлено часткове відновлення живлення шкідників – знайдено поодинокі пошкодження рослин.

При проведенні обстеження сільськогосподарських угідь спостерігається незначне збільшення заселених площ та житлових нір гризунів.

Шкідники заселили 42% обстежених площ посівів озимої пшениці. Середня чисельність становить 1,5 кол./га з 2,9 житлової нори, максимально – 3 кол./га з 4 житловими норами.

На посівах озимого ріпаку заселення площ гризунами становило 45%, середня чисельність – 1,6 кол./га з 3 ж. н., максимально – 4 кол./га з 5 житловими норами.

На посівах багаторічних трав гризуни виявлені на всіх площах за середньої чисельності 2,1 кол./га з 5,1 ж. н., максимально – 5 кол./га з 7 житловими норами.

Неорні землі 100% заселені гризунами, середня чисельність колоній гризунів становила 2,4 кол./га з 5,2 ж. н., максимально – 6 кол. з 8 житловими норами.

Нагадаємо, середня температура повітря у березні очікується на 1-2°С вище за норму.