Агрономія

Засвоєння елеменів органічних добрив залежить від способу обробітку ґрунту

При застосування органічних добрив необхідно врахувати кліматичні особливості та спосіб обробітку ґрунту.

На цьому наголосила Яна Погромська, науковий співробітник Інституту ґрунтознавства та агрохімії, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Застосування органічних добрив під культури суцільного посіву має ризики ситуативного зменшення вмісту в ґрунті доступного рослинам азоту та фосфору.

Це відбувається через конкурентні явища за елементи живлення з ґрунтовою мікрофлорою і мікроорганізмами добрив (особливо в умовах підвищеної зволоженості) та інтенсифікацію процесів вивільнення в атмосферу газоподібних сполук азоту.

За таких умов відбувається зниження врожайності ячменю ярого: на оранці — до 4 %, за безполицевого обробітку — до 7,2 %, а за прямого посіву — до 8,4 %.

Загалом, частота проявів негативного впливу на вміст нітратного азоту в ґрунті при застосуванні органічного удобрення під зернові колосові варіює від 43 % за безполицевого обробітку до 57 % за оранки і no-till.

Внесення органічних добрив під просапні культури зменшує ризик негативних проявів: їх частота знижується від 33 % — за оранки, 17 % — за прямого посіву і 0 % — за безполицевого обробітку.