Агрономія

Завдяки внесенню органіки та вапнуванню «Західний Буг» покращує родючість ґрунту

Завдяки внесенню органіки та вапнуванню «Західний Буг» покращує родючість ґрунту

Компанія «Західний Буг» щороку вносить на поля близько 80 тис. тонн різної органіки та здійснює вапнування, завдяки чому покращує родючість ґрунту.

Про це розповів агроном ПП «Західний Буг» Володимир Петрунів у ході Всеукраїнського практичного форуму «ДЕНЬ АГРОНОМА. Вирощуємо на експорт», що відбувся у Львові.

«Органіка дорожча, ніж мінеральні добрива, але завдяки їй можна на 30% скоротити використання міндобрив в цілому. Бо якщо ви працюєте з органікою, ви працюєте не лише з елементами живлення, а і з ґрунтом, ви покращуєте його структуру, вологоутримуючу здатність тощо», – пояснив агроном.

Агропідприємство, зокрема, має успішний досвід вирощування кукурудзи на піщаних ґрунтах з високою нормою висіву насіння без зменшення її на непродуктивній ділянці.  

«Як відомо, дифпосів кукурудзи вирівнює урожайність, якщо у слабких зонах посіяти з меншою нормою висіву. Та якщо вносити органіку, то навіть високі норми висіву на непродуктивних ділянках виправдані, адже органіка витягує врожайність завдяки тому, що покращує структуру ґрунту та вологозабезпечення у критичний період», – зазначив Володимир Петрунів.

Крім того, «Західний Буг» постійно здійснює вапнування полів. Наприклад, наступного року тут заплановано внесення 128 тис. тонн дефекатів.

«Це не лише про зміну рівня рН ґрунту. Докорінно змінити рН ви не зможете, тому що він формувався під час генезису ґрунту. Але, вносячи постійно під основні культури, які є найбільш прибутковими, органіку і вапно, ви змінюєте структуру ґрунту. Тому такі речі, які на перший погляд безпосередньо не впливають на результат, насправді дуже важливі», – додав фахівець.

Раніше у ПП «Західний Буг» назвали три чинники зниження собівартості вирощування сільгоспкультур та розповіли, як формують структуру посівів.