Агрономія

Які особливості обробітку ґрунту в зоні Степу цієї весни

Які особливості обробітку ґрунту в зоні Степу цієї весни

За весняного обробітку полів у зоні Степу треба досягати максимального вирівнювання поверхні ґрунту й створення дрібногрудкуватого поверхневого шару. Ці заходи дозволять зберегти в ґрунті більше вологи, одержати сильні дружні сходи й раціональніше використовувати вологу весняних і літніх опадів.

Такі поради дають науковці Миколаївської ДСГДС ІЗЗ НААН в журналі The Ukrainian Farmer.

За чинної в регіоні системи землеробства з безполицевим, мінімальним і нульовим обробітками ґрунту в поверхневому його шарі нагромаджується велика кількість насіння бур’янів, тож умови весни цього року будуть сприяти їх всебічному проростанню.

Передпосівний обробіток слід проводити за наявності на поверхні поля сходів бур’янів на глибину загортання насіння тієї культури, що висівають (3–5 см), краще використовувати культиватор, що не перемішує верхній сухий шар ґрунту з більш вологим нижнім.

Річ у тому, що надмірно глибокий обробіток навесні збільшує шпаруватість ґрунту, що посилює висушування його, особливо за спекотної вітряної погоди, призводить до зависання насіння в напівсухому прошарку і зрідженості сходів.

Тому глибина передпосівної культивації в усіх випадках має відповідати глибині загортання насіння. Серед знарядь передпосівного обробітку досконалішими є культиватор зі стрілчатими лапами на S-подібних пружинних стояках.

Раніше повідомлялося, як максимально зберегти ґрунтову вологу в умовах Степу.