Агрономія

Як запобігти появі диплодіозу в посівах кукурудзи

Диплодіоз кукурудзи є потенційною загрозою для посівів кукурудзи, хоча в польових умовах його поки що не виявлено і вітчизняним виробникам кукурудзи про його шкодочинність не відомо. Втім, слід уже тепер приділити увагу боротьбі з цією хворобою.

Про це пише Ольга Башинська, начальниця відділу фітосанітарної експертизи та контролю якості зернових (Держпродспоживслужба) у статті в журналі The Ukrainian Farmer.

Щоб запобігти появі захворювання на вітчизняних посівах кукурудзи, насамперед потрібно висівати тільки сертифіковане насіння, що пройшло фітосанітарну перевірку (включно з мікологічною фітосанітарною експертизою).

Обробіток ґрунту методами, за допомогою яких частково або повністю загортаються рештки кукурудзи, сприяє значному зниженню рівня зараження спорами й забезпечує істотний контроль хвороби на окремому полі.

Адже відповідно до сучасних досліджень рівень зараження диплодіозом кукурудзи пропорційний до кількості заражених решток кукурудзи на поверхні ґрунту.

«У США головним методом контролю диплодіозу кукурудзи є сівозміна, у якій кукурудза повертається на своє місце через 3-5 років. Ротація культур позбавляє збудника харчової платформи й змушує його голодувати. У країні немає жодної сільськогосподарської культури, крім кукурудзи, яка була б сприйнятливою до S. maydis, тому будь-яка сівозміна, у якій відсутня сівба кукурудзи, навіть протягом одного року, допомагає зменшити нагромадження збудника в заражених рештках, що розкладаються», – зазначила науковиця.

Нагадаємо, осередкове зараження диплодіозом може повністю знищити врожай кукурудзи. Диплодіоз щороку виявляють в імпортному зерні кукурудзи.