Агрономія

Як забезпечити добру перезимівлю ріпаку, – досвід

Як забезпечити добру перезимівлю ріпаку, – досвід

Інсектицидний захист ріпаку від підгризаючих совок, метеликів, гусені СПП «Віза-Агро» на Дніпропетровщині здійснює в серпні – на початку вересня. Шкідників у цей час на ріпаку багато, бо молоді сходи дуже привабливі для шкідників.

Про це розповів головний агроном господарства Віталій Гасюков в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Відтак у фазу два-три справжніх листочки накривають посіви фосфорорганічним інсектицидом – щоб і на ґрунті затримувався, і на рослині. «Далі дивимося по ситуації: якщо є дощі, з’являються нові хвилі шкідників, то повторно обробляємо. А, буває, й одного разу достатньо. Якщо сходи дружні, зійшли вчасно, то восени проводимо рістрегуляцію, щоб ріпак не переростав, краще перезимував», – зазначає агроном.

Як рістрегулятор і для профілактики хвороб уносять фунгіцид Тілмор або Карамба. Тілмор м’якший, Карамба діє потужніше. Буває, якщо йдуть дощі і ріпак іде в ріст, а до морозів ще далеко, то й двічі проводять рістрегуляцію.

«Обов’язково до бакової суміші додаємо 1 л/га бору. У результаті вегетативна маса не наростає, коренева шийка потовщується до 1 см, накопичуються цукри й ріпаку легше перезимувати. Хоч зимостійкість – одна з основних характеристик гібридів ріпаку, але не завжди вони добре перезимують. Бувають зими безсніжні й морозні. Тож завдяки більшій густоті частково посіви зберігаються. А ще в основному намагаємося, щоб ріпак у зиму увійшов з 5-6 листками», – додав Віталій Гасюков.

Раніше повідомлялося, як «Віза-Агро» на Дніпропетровщині отримує гарантовані сходи ріпаку.