Агрономія

Як «Віза-Агро» на Дніпропетровщині отримує гарантовані сходи ріпаку

«Віза-Агро» господарює в Кам’янському районі Дніпропетровської області на важких ґрунтах і за нестабільних опадів – за рік випадає 350-380 мм. Утім, тут напрацювали технологію, за якої гарантовано отримують сходи ріпаку.

Про це розповів головний агроном господарства Віталій Гасюков в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Головна проблема для ріпаку – отримати дружні сходи. Зазвичай ріпак сіємо в кінці липня, як правило, в суху землю, з таким розрахунком, щоб серпневі дощі викликали сходи. Чекати дощів, щоб потім посіяти, ми не можемо, бо тоді половина насіння лишиться лежати в сухій землі – літні опади не зволожують достатньо землю. А посівна розтягується на 4-5 днів – ми ж 500 гектарів швидко не можемо посіяти», – зазначає Віталій Гасюков.

Тому сіють у сухий ґрунт і чекають дощів, кладуть насіння, так би мовити, на зберігання. Однак, бувало, що й пів вересня без опадів, і насіння лежить у сухій землі. І коли нарешті пройде дощик і з’являться сходи, вони розвиваються погано, в зиму входять слабкими. Так що не завжди отримують заплановане.

«Ріпак сіємо по озимому ячменю, який збираємо в кінці червня. Тому за три-чотири тижні встигаємо підготувати ґрунт до сівби ріпаку. Одразу після комбайна заходить у поле глибокорозпушувач – розпушуємо ґрунт неглибоко, на 18-20 см. Якщо є грудки, – а земля пересихає швидко, – подрібнюємо їх компактоматом, перед цим спровокувавши падалицю ячменю. І сіємо. Через брак вологи норми висіву ріпаку дещо завищені – 510-520 тис. насінин на гектар. Тоді гарантовано отримуємо сходи, максимум 400 тис. рослин на гектар. Хоч, бувало, входило в зиму й 150 тис. рослин на гектар, і все одно ми за них боролися, витягували. І були задоволені результатом», – пояснив агроном.

Раніше повідомлялося, які особливості має мінеральне живлення ріпаку.