Агрономія

Як уникнути «двійників» під час сівби

Сучасні сівалки мають функцію калібрування, в них можна змінювати за потреби норму висіву на кожному сошнику окремо, вони можуть «бачити» наявність пропусків і двійників, а також закорковування насіннєпроводу, втім, перевіряти глибину висіву все одно доводиться оператору або агроному вручну, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Крім того, побачити якість розкладання насіння в рядку можна тільки за допомогою ручної праці. З пропусками й двійниками комп’ютер далеко не завжди може впоратися самостійно, і оператору доводиться змінювати налаштування вручну: якщо більше двійників, потрібно зменшити вакуум, якщо більше пропусків – навпаки, вакуум збільшують.

«Насіння різних гібридів відрізняється за формою й розміром, і це вимагає зміни налаштувань висівного апарата. Однак різні партії одного гібрида також можуть відрізнятись за розміром і станом поверхні зерен», – ідеться в повідомленні.

Це потребує постійного контролю з боку оператора: після кожного завантаження слід уважно стежити за показниками якості висіву і за потреби змінювати налаштування.

Раніше повідомлялося, як забезпечити рівномірну глибину посіву, а також як отримати дружні сходи соняшнику.