Агрономія

Як ширина міжряддя кукурудзи впливає на забур’яненість посівів

Як ширина міжряддя кукурудзи впливає на забур’яненість посівів
посіви кукурудзи

Забур’янення посівів кукурудзи залежить від геометричної структури посіву – за ущільнення рядків кількість бур’янів на м2 значно зменшується.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів  кандидат сільськогосподарських наук Андрій Горбатенко  (ДУ Інститут зернових культур НААН України).

«У ході дослідження в ДУ Інститут зернових культур було з’ясовано, що на час закінчення дії гербіцидів (3-я декада червня) середня засміченість посівів не перевищує 2 шт/м2 з незначними розбіжностями за варіантами досліду. Упродовж фазового інтервалу «10-12 листків – цвітіння волотей» за стандартних міжрядь (70 см) проростало 4,8 шт/м2 бур’янів, натомість за ущільнення рядків (через 45 см) цей показник зменшувався на 42 % внаслідок енергетичного дискомфорту для паростків шкідливих рослин», – зазначив науковець.

За словами Андрія Горбатенка, найпомітніші зміни фітосанітарного стану посівів кукурудзи відбуваються в період від цвітіння волотей до збирання врожаю.

Так, надходження фотосинтетично активної радіації у посівах, де ширина міжряддя кукурудзи сягає 45 см знижується до 0,35 калорій/см2, густота тіні тут перешкоджає появі нових бур’янів, а вегетуючі екземпляри вкрай пригнічені, слабо ростуть і не утворюють життєздатного насіння.

Натомість широкорядні посіви (через 70 см) не в змозі сформувати щільний за горизонтальним і вертикальним профілями стеблостій, тому майже всі види бур’янів, що з’явилися впродовж першої декади липня (за винятком мишію зеленого), встигають накопичити значну вегетативну масу.

Раніше повідомлялося, як ширина міжряддя кукурудзи впливає на її урожайність.