Агрономія

Вологозабезпечення сільгоспкультур залишається близьким до оптимального

Вологозабезпечення сільгоспкультур залишається близьким до оптимального

За даними супутникового моніторингу стану агросфери України, науковці Інституту агроекології й природокористування НААН позитивно оцінюють умови вологозабезпечення не тільки озимих зернових культур, але й таких пізніх, як кукурудза, соняшник та інших культур за відсотоком доступної вологи.

Про це повідомляє пресслужба Інституту агроекології й природокористування НААН.

Обмежені запаси продуктивної вологи спостерігаються в деяких південно-західних районах Одеської та Запорізької областей. Спостерігається спрацювання запасів вологи в метровому шарі ґрунту, в порівняні з кінцем травня, але вони залишаються близькими до оптимальних для вегетації на початок червня. Однак в порівняні з минулим роком спостерігаються більш низькі запаси вологи в зоні Степу (Херсонська , Миколаївська, Одеська  та ін.), а також в зоні Лісостепу (Черкаська, Вінницька) та в зоні Полісся (Сумська обл).

За критично високих температур у цих областях може проявлятись високий рівень посушливих явищ.

Щодо температурного режиму на початок червня спостерігається вищий рівень, у порівнянні з багаторічними показниками температури, що особливо характерно для сухого Степу. Аналогічна закономірність спостерігається і для 2022 року, в порівнянні з 2021 роком.

Отже, спостерігається потепління клімату на період початку червня 2022 року, в порівнянні з 2021 роком.

Раніше повідомлялося, як на розвиток сільгоспкультур вплинув прохолодний травень.