Агрономія

Україна має значний потенціал для імпортозаміщення в агросекторі, – Юлія Свириденко під час візиту в Ukravit

Україна має значний потенціал для імпортозаміщення в агросекторі, – Юлія Свириденко під час візиту в Ukravit

Україна має значний потенціал для імпортозаміщення в агросекторі, в першу чергу – за рахунок розвитку ланцюгів виробництва продукції всередині країни. Відповідність продукції вітчизняних виробників світовим стандартам якості дає змогу посилити її конкурентоспроможність на світових ринках.

Про це 29 листопада в рамках робочого візиту на підприємства Черкащини, що був  організований за участі Федерації роботодавців України, заявила Перша віцепремʼєр-міністерка – Міністерка економіки Юлія Свириденко.

Відвідавши виробництво оригінальних засобів захисту рослин і мікродобрив Ukravit, вона відзначила відповідність всіх процесів світовим стандартам і потужну наукову складову компанії.

«Ми щойно відвідали підприємство, яке створює український продукт за міжнародними стандартами якості, активно розвиває науку й сприяє впровадженню дбайливого землеробства. Це виводить наше сільське господарство на якісно новий рівень й дозволяє створювати продукти, здатні конкурувати на світових ринках. Їхня продукція задовольняє потреби українських аграріїв у якісних та доступних засобах захисту рослин і мікродобривах, що дає змогу замістити значну частку ринку, який сьогодні займають імпортні товари. Й завдання держави в тому, щоб запустити ланцюг виробництва саме українських товарів. Робота однієї такої компанії стимулює розвиток сотень агропідприємств, збільшує їх обсяги виробництва та покращує якість продукції, а отже – посилює нашу конкурентоспроможність на світовому ринку. Компанія також є прикладом дієвості державних програм підтримки, оскільки скористалась пільговим кредитом для посилення виробництва та збуту. Зараз Уряд переглядає галузеві пріоритети кредитної програми «5-7-9», й одну з ключових позицій в ній посяде переробна промисловість. Адже переробка дає значно більший ефект для економіки з точки зору кількості задіяних підприємств та створення робочих місць для українців», – зазначила Юлія Свириденко.

«Ми – український бізнес, ми працюємо в Україні, й наша місія – зробити агро розвиненою та технологічною галуззю, а нашу країну – успішною. Наша продукція та технології дають змогу отримати щедрі якісні врожаї, а супутні сервіси – закрити численні запити та потреби в експертизі для агровиробника. Окрім того, ми активно співпрацюємо з державою та фінансовими установами і таким чином даємо аграріям змогу зберегти й розвинути свій бізнес у складний воєнний час. Ми цінуємо підтримку вітчизняних виробників з боку уряду і впевнені, що спільно подолаємо будь-які виклики», – зазначає СЕО Ukravit Лілія Ільченко.

Довідка

Ukravit – українська компанія, що спеціалізується на виробництві засобів захисту рослин та мікродобрив і працює на вітчизняному ринку вже 24 роки. Препаратами Ukravit в Україні на сьогодні обробляється 10 млн га сільгоспугідь. Крім того, продукція компанії експортується до п’яти країн світу (Грузія, Вірменія, Молдова, Узбекистан, Ефіопія).

Виробничі потужності розташовані в м. Черкаси на площі 8,5 га, обсяг виробництва складає понад 12 тис. тонн на рік, площі складських приміщень – 30 тис. м2. На сьогодні тут виробляють 178 оригінальних препаратів для сільського господарства. Кожен продукт створений і ретельно протестований фахівцями Ukravit й має оригінальну формуляцію. Підприємство сертифіковане за ISO 9001, 14001, 17025, 45001.

Окрім ЗЗР і МКД, компанія виробляє власну тару для своєї продукції і забезпечує її збір у клієнтів після використання для подальшої утилізації. Ukravit має власну мережу із 19 регіональних представництв та 40 складів по всій країні.

До складу компанії входить Ukravit Institute – унікальний R&D центр, який поєднує навчально-наукову роботу, фундаментальні галузеві дослідження та агробіологічний сервіс для аграріїв. Має потужний лабораторний комплекс, що включає 2,5 тис. м2 лабораторій, фітотронних кімнат, кліматичних камер та теплиць, і сучасне обладнання світового рівня.

Важливий напрям підтримки українських аграріїв – партнерські фінансові програми із провідними банками (ОТР Bank, Ощадбанк, Укрексімбанк, Sense та ін.) та співпраця по програмі фінансування з USAID АГРО.