Агрономія

Учені навчили штучний інтелект прогнозувати стреси рослин

Учені навчили штучний інтелект прогнозувати стреси рослин
Штучні зображення рослин тютюну (праворуч) і двох видів Arabidopsis (посередині, ліворуч). У верхньому ряді представлені штучні зображення, а в нижньому – маски листя. Створюючи велику кількість штучних (синтетичних) зображень листя, можна навчити нейронні мережі, забезпечуючи таким чином краще розрізнення листя на реальних фотографіях/Technion

Дослідники Ізраїльського інституту технологій (Technion) розробили інноваційну технологію автоматизованого моніторингу стресу в сільськогосподарських культурах. Раннє виявлення водного та теплового стресу має вирішальне значення для сільськогосподарських виробників, оскільки зменшення вологи відображається в обмеженій провідності продихів, що призводить до зниження росту та, зрештою, до передчасної загибелі рослини.

Про це повідомляє пресслужба закладу.

Дослідники розробили розумну технологію для моніторингу та прогнозування стресу рослин та сегментації листя. 

«Виявлення посухового стресу дає змогу врятувати рослину, дає змогу ідентифікувати хвороби та прогнозувати кількість урожаю, усе це є важливою інформацією для виробника», – пояснив Алон Звірін, науковий співробітник Technion. 

Завдяки використанню кольорових фотографій, тепловізорів і глибокого навчання дослідники змогли з великим успіхом передбачити стрес і розвиток нового листя; під час випробування технології на саджанцях бананів було досягнуто вражаючого рівня прогнозування з точністю понад 90%.

Технологію також успішно випробували на арабідопсисі, тютюні, авокадо, огірках і кукурудзі.

Читайте також: Учені досліджують «щеплення» від грибних хвороб