Агрономія

Спалювання соломи змінює кількісний склад екотрофічних груп мікроорганізмів  

Під час спалювання соломи змінюється кількісний склад основних екотрофічних груп мікроорганізмів у ґрунті.  

Про це свідчать результати модельних польових дослідів на чорноземі типовому важкосуглинковому (Слобожанське дослідне поле ННЦ ІГА), пише журнал The Ukrainian Farmer.

Як зазначається, у верхньому шарі ґрунту кількість мікроорганізмів до контролю зменшується відразу й відповідає тривалості згоряння соломи.

Найуразливішими є органотрофні бактерії та мікроскопічні гриби, кількість яких зменшилася на 54 і 63% навіть у разі мінімальної кількості спаленої соломи. Повернення кількості мікроорганізмів до вихідного стану залежало від характеру й інтенсивності дії вогню.

Зростання кількості окремих груп мікроорганізмів у шарі 2-5 см за мінімального навантаження може свідчити про утворення легкодоступних вуглецевих сполук після спалювання (негативний процес із позиції потенційної родючості ґрунту) і зміну домінантних популяцій мікроорганізмів на стійкіші до зростання температури.

Крім того, слід пам’ятати, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, самовільне випалювання сухої рослинності або її решток без письмового дозволу органів державного контролю в галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.

Раніше повідомлялося, як спалювання соломи впливає на ферментативну активність у ґрунті.