Агрономія

Рясні опади спричинили інтенсивний розвиток хвороб сільгоспкультур

Рясні опади спричинили інтенсивний розвиток хвороб сільгоспкультур

Протягом останнього тижня відбулася різка зміна агрокліматичних умов на всій території країни, відмічалось зниження температурних показників та випадання опадів різної інтенсивності, місцями зливового характеру.

Про це йдеться у звіті Дердпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Такі гідротермічні умови поліпшили запаси продуктивної вологи в ґрунті та загальний фізіологічний стан рослин, проте сприяли інтенсивному розвитку різноманітних хвороб сільгоспкультур.

Так, пухирчастою сажкою уражено 1-5, максимум 10% (Рівненська обл.) рослин кукурудзи та качанів, летючою 0,5-2% рослин (Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Одеська обл.) культури, іржею – 2% рослин у господарствах Київської області. У Миколаївській та Одеській областях від 2 до 10% качанів уражено фузаріозом.

Щодо соняшнику – на 2-35% обстежених площ культури ураженість рослин фомозом становила 4-12, осередково 20-45% рослин (Миколаївська обл.).

Альтернаріозом, пероноспорозом, септоріозом, іржею уражено 2-21% рослин. Зокрема, білою та сірою гнилями (прикоренева, стеблова та кошикова форми) охоплено 2-5% рослин.

Осередково у Тернопільській області на 1-2% рослин відмічають вертицильозне в’янення. У господарствах Кіровоградської та Рівненської областей відмічають фомопсис (6-20% рослин).

У посівах сої фіксують ураження аскохітозом, септоріозом, пероноспорозом, церкоспорозом, іржею, бактеріальним опіком, жовтою та зморшкуватою мозаїкою, якими охоплено 2-12, максимум до 18% (аскохітоз – Черкаська обл., пероноспороз – Рівненька обл.) рослин.

Нагадаємо, правильна сівозміна дає змогу заощаджувати на ЗЗР.