Агрономія

Правильна сівозміна дає змогу заощаджувати на ЗЗР, – досвід

вирощування культур

Дотримання сівозміни позитивно впливає на фітосанітарний стан посівів. Відтак, це дає змогу заощаджувати на засобах захисту рослин. У цьому на власному досвіді переконалися в ПОСП «Іванівське» на Київщині, пише журнал The Ukrainian Farmer.   

«Після пшениці або сої ми сіємо соняшник і бачимо, які здорові посіви соняшнику, в них немає шкідників і хвороб, властивих цим культурам. Після соняшнику висіваємо навіть пшеницю – ситуація в полі аналогічна. Хоч мій інститутський викладач сказав би, що це неправильно, бо соняшник виносить багато поживних елементів із ґрунту. Але у фітосанітарному розумінні соняшник – добрий попередник під озимину» – зазначив директор сільгосппідприємства Юрій Пирятинський.

До того ж, завдяки сівозміні у господарстві застосовують менше ЗЗР – здебільшого виходячи з потреби. Укладають угоди з компаніями, але на деякі препарати, які точно будуть купувати. Деякі тільки замовляють з тим, щоб за потреби їх купити.

«Ми так і добрива купуємо: основні відразу і в повному обсязі, а стимулятори, антистресанти замовляємо і купуємо за потреби. Я намагаюся працювати з такими компаніями, які не просто продають ЗЗР чи добрива, а які здійснюють агрономічний супровід. Мені треба, щоб їхні працівники виїхали на поле, оглянули посіви й порекомендували, скільки якого препарату треба вносити. Хоч я також фаховий агроном, але за новинками не вженешся. І прогрес на вустах цих менеджерів. Окрім того, я хочу, щоб вони несли відповідальність за свої препарати», – пояснив аграрій.

Нагадаємо, комбінація міжрядного обробітку та обприскування економить до 60% ЗЗР.