Агрономія

Регулярний моніторинг вологозабезпеченості ґрунту дає змогу оптимізувати норми і кратність підживлення, - досвід «Кернел»

Фахівці агрохолдингу «Кернел» в усіх регіонах присутності компанії кожні 10 днів відбирають зразки грунту для визначення рівня його вологозабезпеченості. Це дає змогу коригувати технологію обробітку грунту за багаторічними даними, оптимізувати в сезоні норми та кратності підживлення, аналізувати результати урожайності.

Про це розповів Сергій Микитченко, керівник відділу прогнозування, аналізу технологій та агрохімічного супроводу компанії «Кернел» під час конференції «Ефективне землеробство: гарантований урожай за несприятливих умов».   

«Як показав досвід, коли ми вчасно підживили пшеницю за оптимальної вологості грунту (визначивши її шляхом моніторингу), то й урожай отримали кращий», – зазначив Сергій Микитченко.

За його словами, аби забезпечити таку модель і отримати логічні дані, на які можна покластися, у компанії напрацювати стратегію, за якою працюють протягом останніх п’яти років.

«У нас у регіонах нашої присутності є декілька локальних невеликих лабораторій і є центральна лабораторія. У цих регіонах ми робимо кожні 10 днів відбір зразків грунту і вимірюємо вологість. Декілька разів на сезон робимо більш масштабні відбори окремо для озимих і для ярих в найбільш критичні фази, коли необхідно приймати рішення про певні технологічні операції. Керуємося показником запасів продуктивної вологи», – розповів Сергій Марченко.     

Нагадаємо, «Кернел» заощаджує до $8/га за рахунок диференційованого внесення добрив.