Агрономія

Під урожай-2024 «Кернел» вніс біологічних продуктів на площі 411 тис. га

препарати на основі солей гумінових кислот

Агрохолдинг «Кернел» активно впроваджує біологізацію виробництва, вивчаючи різноманітні біотехнології у своїх R&D-центрах і тестуючи біопрепарати на демонстраційних посівах. Так, під урожай 2024 року в холдингу внесли біологічних продуктів на площі 411 тис. га, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Ми активно працюємо в напрямі біологізації виробництва, бачимо в ньому перспективу, розвиваємо цей напрям, що є однією з 12 тематик досліджень нашого науково-дослідного центру», – зазначив керівник науково-дослідного відділу «Кернел»Аркадій Лунгул.

Так, «Кернел» має п’ять R&D центрів, 23 демополігони кукурудзи та соняшнику, понад 1000 га дослідних посівів, майже 3000 варіантів дослідів. Щороку 10–25% результатів досліджень НДЦ упроваджується у виробництво агробізнесу «Кернел». Найбільша частка таких упроваджень припадає на ЗЗР, але на другому місці – біопродукти.

Зокрема, мікробіологічна лабораторія НДЦ досліджує ефективність біодеструкторів стерні, біофунгіцидів і біостимуляторів, тестує біопрепарати вітчизняних й іноземних виробників. Також тут проводять газохроматографічні дослідження ферментативної активності мікроорганізмів.

На основі результатів досліджень мікробіологи дають наукові рекомендації щодо застосування біопрепаратів для вирощування кукурудзи із застосуванням біодеструкторів.

Нагадаємо, «Кернел» планує засіяти озимими понад 100 тис. га.