Агромаркет

«Кернел» заощаджує до $8/га за рахунок диференційованого внесення добрив

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Компанія «Кернел» щонайменше раз за одну сівозміну здійснює повний агрохімічний аналіз грунтів у власній лабораторії,а на основі отриманих даних алгоритм формує завдання для диференційованого внесення добрив. Це дає змогу заощадити до $8/га.

Про це розповіла Тетяна Волох, завідувач випробувальної лабораторії СТОВ «Дружба-Нова» компанії «Кернел» у ході конфенеції «DIGITAL FARMING – ефективність сучасних цифрових технологій в агробізнесі».

За її словами, протягом останніх двох років щорічна кількість зразків, які надходять до лабораторії, сягає 20 тисяч. У 90% випадків їх відбір здійснюється за регулярною сіткою з деталізацією елементарної дялінки 10 га. Втім, є багато полів, які мають неоднорідності, в таких випадках практикується відбір з деталізацією 5 га.

Основна мета – це розроблення нашої системи живлення. Всі зразки обстежуються за розширеним комплексом показників, а в основу алгоритму покладені обмінна кислотність, рухомий фосфор, рухомий калій, вміст органічної речовини, агрономометричний склад та ємність катіонного обміну. Решта показників, як, наприклад, мікроелементи, сірка, бор, обмінні катіони, можуть використовуватися для коригування систем живлення в разі потреби: або під конкретну культуру, або в рамках управління конкретними масивами.    

«За результатами аналізу, в нас, наприклад, 16 тис. га мають низький рівень забезпечення фосфору, а 106 тис. га – високий. Якщо уявити, що ми не маємо таких відомостей і вносимо добрива в одну норму, то, по-перше, можемо для 16 тис. га залишити дефіцит елементів живлення, також існує ризик, що на решті площ ми отримаємо їх профіцит», – зазначила Тетяна Волох.

Вона також додала, що на основі даних агрохімічних обстежень грунту фахівці компанії розробляють багаторічні програми вапнування землі, і вони є дуже ефективними.

«У «Кернелі» 59% полів, які мають різноманітні рівні забезпечення в рамках одного поля. На таких полях ми застосовуємо диференційоване внесення добрив, це близько 312 тис. га землі. Це може бути внесення добрив лише калійних або лише фосфорно-калійних. Якщо порівнювати з унесенням в одну норму і за результатами агрохімічного обстеження, то ми можемо отримати економію до $8/га лише за рахунок того, що вносимо добрива диференційовано», – розповіла Тетяна Волох.     

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями