Агрономія

Ранні сходи озимих колосових у частині областей заселяє низка шкідників

У Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Івано-Франківській, Полтавській, Рівненській, Чернігівській областях ранні сходи та падалицю озимих колосових культур заселяють та пошкоджують злакові мухи (шведські, чорна пшенична, гессенська), попелиці, цикадки, хлібні блішки.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

У Полтавській області триває живлення личинок дротяників та несправжніх дротяників за чисельності 0,5 екз. на кв.м, та пластинчастовусих шкідників (хлібні жуки, хрущі), за чисельності 1 екз. на кв.м.

З усіх видів пластинчастовусих на падалиці переважають личинки І року життя хлібних жуків. У Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Полтавській та Харківській областях розвиваються імаго та личинки хлібної жужелиці (0,2-2 екз. на кв.м), які пошкодили до 3% рослин.

Обмеження чисельності й шкідливості хлібного туруна, підгризаючих совок, інших ґрунтових фітофагів досягається умілим поєднанням організаційно-господарських, агротехнічних та хімічних заходів. Насамперед дотримання сівозміни, зменшення частки стерньових попередників під озиму пшеницю до 5-10% та інші вищезазначені заходи.

За вимушеної сівби зернових після колосових попередників, насіння за 1-5 днів до сівби обробляють дозволеними інсектицидами. Цей захід забезпечує токсикацію насіння, проростків та сходів протягом 2-3 тижнів і буде ефективним проти вищезазначених ґрунтових та цикадок, попелиць, злакових мух, інших шкідників на сходах озимих.

Нагадаємо, ефективною системою захисту озимої пшениці поділилися в «Агрофірмі “Дзвони”».