Агрономія

Ефективною системою захисту озимої пшениці поділилися в «Агрофірмі “Дзвони”»

Ефективною системою захисту озимої пшениці поділилися в «Агрофірмі “Дзвони”»

В «Агрофірмі “Дзвони”» щороку розраховують на високі врожаї озимої пшениці на рівні 7 т/га й вище. Тому щодо захисту цієї культури наполягають на початкових фазах розвитку.

Про це розповів головний агроном сільгосппідприємства Ярослав Бай в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Застосовуємо потужні оригінальні протруйники: обов’язково даємо, особливо на перших посівах, які до кінця осінньої вегетації матимуть велику зелену масу, препарат Систіва на рівні 0,5 л на тонну насіння. Нас це рятує, бо з препаратом Систіва всі ці посіви входять у зиму без жодної хвороби. Відколи ми почали користуватися цим препаратом, отримуємо надвисокі врожаї на ґрунтах, що не затоплюються й не змиваються, з рН на рівні 6,5, високим гумусом тощо. Захищаємо також пшеницю й від бур’янів», – розповів Ярослав Бай.

У фазу від 2-х листочків уносять препарат Дербі на рівні 50 гр/га. А від злакових бур’янів застосовують препарат Стомп – 2,8 л/га. Завдяки цьому навесні пшениця в агрофірмі виходить майже чистою.

«Проте ніхто не скасовував весняні однорічні бур’яни, тому навесні ми ще раз обробляємо посіви. Також у наших умовах є багато такого бур’яну, як хвощ польовий. З ним дуже важко боротися, бо немає жодного препарату, який би його 100%-во контролював. Ми користуємося таким препаратом, як Агрітокс. Перший раз за його допомогою спалюємо вегетативну масу (фаза 25–31), а також у фазу прапорцевого листка вдруге обробляємо посіви. Адже під час достигання культури всі бур’яни нижнього ярусу починають рости вверх разом із хвощем», – додав агроном.

Через них достигла озима пшениця має постійний доступ до вологи через росу, що акумулюється на них, тому вона втрачає свою якість, а також може прорости на колосі. Цього року в сільгосппідприємстві продисикували озиму пшеницю, висушили хвощ, і до якості збіжжя немає ніяких запитань.

Нагадаємо, в агрофірмі також поділилися ефективною системою захисту озимого ріпаку.