Агрономія

Погода у другій половині жовтня була сприятлива для озимини

Погода у другій половині жовтня була сприятлива для озимини

Агрометеоумови, в останні два тижні жовтня були надзвичайно сприятливими для озимих культур. Відбулося поповнення запасів вологи у грунті, середня температура грунту на глибині 10 см (10-140С) була оптимальною для розвитку рослин у фазах «сходи» та «кущіння». 

Про це йдеться в аналітичній довідці НААН України про агрометеорологічні умови та стан посівів сільськогосподарських культур в країні.

«За даними агрометеорологів, незважаючи на повернення тепла, фазовий розвиток озимих культур у більшості областей відбувався на 2-3 тижні пізніше середніх багаторічних строків внаслідок попередньої засухи. Основною фазою розвитку озимих культур було «утворення сходів», на пізніх посівах – «проростання зерна», лише місцями відмічалися фази «3-й листок» та «кущіння», – зазначають дослідники.

Вони додають, що на рано засіяних площах, де засухи не було та завдяки високим температурам, створювалися умови для переростання посівів.

У південних областях, де панувала аномально тепла для кінця жовтня та суха погода (вдень температура повітря підвищувалася до 30-340С), через тривалу засуху агрометеорологічні умови були вкрай несприятливі для завершення посівної компанії та початкового росту вже засіяних озимих культур. 

«Найгірша ситуація спостерігалася в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, де період без ефективних дощів тривав понад 2 місяці, у більшості районів останні ефективні дощі спостерігалися ще у першій декаді серпня, а схожі умови були восени 2019 року», – зазначають в НААН.

Читайте також: Сума опадів та температура повітря на Дніпропетровщині перевищувала норму