Агрономія
Головне:
Агрономія

У «Сингенті» спостерігають септоріоз листя на озимині

Діагностичні центри компанії «Сингента» слідкують за фітосанітарним станом посівів озимини, і, за результатами сервісу «Фітоекспертиза рослинного матеріалу», фахівцями лабораторії визначено найбільш розповсюджені хвороби після перезимівлі.

Про це повідолмяється на Фейсбуе-сторінці компанії.

На озимій пшениці виявлено септоріоз листя (Zymoseptoria tritici) та борошнисту росу (Blumeria graminis). Середній ступінь ураження нижнього та середнього ярусів рослин септоріозом складає 1,0–2,0 бали (10–25 % площі листка), борошнистою росою — 1,0 бал (10 % площі листка).

На озимому ячмені найбільш поширеною хворобою посівів є сітчаста плямистість листя (Pyrenophora teres) із середнім ступенем ураження нижнього та середнього ярусів в 1,0–2,0 бали (10–25 % площі листка). Варто відмітити розвиток аскохітозу (Ascochyta graminicola) з інтенсивністю ураження вегетативної маси до 1,0 бала (10 %).

Розуміння спектра патогенів, що перезимували на ваших посівах, — це однин із головних етапів побудови правильної системи захисту полів на початку року.

Нагадаємо, погодні умови стримують поширення шкідників у посівах озимини. Також ми писали про те, що посівам озимих зернових загрожує септоріоз.