Агрономія

Стан озимини на Донеччині покращився завдяки сприятливій погоді

Стан озимини на Донеччині покращився завдяки сприятливій погоді

Перша декада листопада на Донеччині відмічалася теплою погодою з незначними опадами. На початку другої декади були заморозки до -2°С. Такі метеорологічні умови початку листопада дещо покращили стан посівів озимини.

Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА.

У північній та центральній частині Донецької області на посівах озимої пшениці, що були посіяні в оптимальні строки після попередника пару відмічено закладання 3-4 пагону пшениці. Стан посівів добрий. На посівах пшениці по зайнятих попередниках за оптимальних строках посівів відмічається розвиток 1-3 пагонів. Стан посівів добрий.

У посівах озимої пшениці пізніх строків після пару відмічено розвиток 2 пагонів. Стан посівів добрий. У посівах по соняшнику відмічено стадію 2-4 листків та початку кущення. Стан посівів задовільний.

У південній частині області на посівах озимої пшениці, що були посіяні в оптимальні строки по пару, відмічено стадію 3-4 пагонів. В посівах по соняшнику відмічено стадію 2-3 пагона. Посіви в доброму стані.

В посівах озимої пшениці пізніх строків після пару відмічено стадію 2-3 пагони листків, триває кущення. На посівах по зайнятому парі відмічено стадію 3- листочків, рослини починають розкущуватися. Посіви в задовільному та доброму стані.

Польові обстеження не виявили значної забур’яненості та інших шкідливих організмів на посівах озимої пшениці.

Крім того, на сьогодні в області відмічаються окремі поля, де ще не зібрали соняшник та кукурудзу через метеорологічні умови, що призвели до підвищення вологості насіння.