Агрономія

Норми внесення азотних добрив у «Гадз-агро» визначають за потенціалом поля

Норми внесення азотних добрив у «Гадз-агро» визначають за потенціалом поля

Перш ніж визначатися з нормами азотного підживлення озимих, у ТОВ «Гадз-агро» ретельно аналізують потенціал поля. Зокрема, обстежують озимі посіви на густоту, й прогнозовану врожайність.

Про це розповів засновник сільгосппідприємства Петро Гадз в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Навіть за нинішньої ціни міндобрив, якщо господарство отримує в межах 10 т/га пшениці, вона буде рентабельною. Але без азоту такого врожаю не матимеш. Тому ми все прораховуємо – яка технологія нам вигідна. Треба обстежувати озимі посіви на густоту, прогнозовану врожайність і визначатися: якщо посіви не зріджені, мають потужну кореневу систему, є добрі прогнози на врожай, то в ці культури треба інвестувати, вони потім «віддячать» урожайністю, валом, і їхня собівартість буде нижча», – пояснив аграрій.

Якщо ж посіви зріджені, сподівання на врожай невеликі, то азоту, за його словами, треба давати менше, бо це буде нерентабельно.

«Тому ми на міндобривах не економили, норми не зменшували. Працюємо згідно з бізнес-планом, картами потенційної родючості полів. Для кожного поля – своя технологія», – додав Петро Гадз.

Нагадаємо, завдяки точному визначенню стану культур «Гадз-агро» заощаджує на ЗЗР.