Агрономія

Названо шість головних помилок при вирощуванні озимини

Працівники лабораторії родючості ґрунтів та ґрунтозахисних технологій ДП ДГ «Донецьке», проаналізували помилки з посівами 2019/20 сільськогосподарського року та назвали можливі способи їх уникнення, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Перша помилка — незбалансованість азотного удобрення. Раніше ми писали про те, як підвищити ефективність азотного підживлення озимини.

Друга помилка — внесення сухих добрив у пересушений ґрунт.

На тлі відсутності опадів за підвищеного температурного режиму засвоєння поживних речовин мінерального добрива сухого внесення сильно мінімізується. По можливості сухе добриво треба замінити на рідке.

Третя помилка — не забезпечення стійкості рослин до стресових умов перезимівлі.

Для уникнення помилки, важливо застосувати в системі удобрення фосфору й калію в оптимальному співвідношенні. Фосфор — енергетичний елемент, калій — забезпечує синтез цукрів у тканинах рослин, що зменшує температуру замерзання клітинного розчину. Великою помилкою є ігнорування внесення восени фосфорно-калійних добрив.

Четверта помилка — способи підживлення.

Для зменшення навантаження на рослину важливим є дрібне внесення добрив. Це допоможе уникнути хімічних опіків і нераціонального використання добрив.

П’ята помилка — ускладнення при засвоєнні добрив.

Мікроелементне позакореневе підживлення в умовах підвищених температур і дефіциту вологи дозволяє уникнути ускладнення в надходженні мікроелементів у рослини через коріння, спровоковане нетиповим температурним режимом і посухою.

Зокрема, добре відгукується пшениця озима на обробку мідним купоросом у баковій суміші з КАС, на підживлення бором по листку, застосування комплексних мікродобрив із регуляторами росту рослин гумінової природи з адаптогенними властивостями.

Шоста помилка — втрата пильності в боротьбі з гризунами. Мишоподібні цього року «з’їли» половину врожаю ріпаку.