Агрономія

За яких умов пізнє азотне підживлення покращує якість зерна пшениці

Важлива роль у підвищенні якості зерна пшениці належить пізньому підживленню азотом. Оптимальні строки його проведення припадають на період від утворення у рослин 2–3 міжвузлів до виколошування, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У дощовиту погоду і в умовах зрошення азотні добрива можна вносити сухими на вологий ґрунт або перед поливом чи з поливною водою. Ефективним строком пізнього підживлення, за якого азот своєчасно потрапляє в рослини, є позакореневе внесення розчину карбаміду (30–45 кг/га) шляхом обприскування посівів увечері або зранку за швидкості вітру 3–5 м/с.

Концентрація розчину (за діючою речовиною) в фазу колосіння не має перевищувати 15%, а на початку молочної стиглості зерна – 20%. Менші дози азоту застосовують за спекотної посушливої погоди, на посівах із помірною вегетативною масою і в пізні фази розвитку рослин, більші – за вологої погоди й на добре розвинутих посівах.

Позакореневе підживлення доцільно проводити тільки на тих полях, де є можливість перевести зерно з нижчого класу якості у вищий.

Раніше повідомлялося, як строки та способи збирання озимої пшениці впливають на якість зерна.