Агрономія

Названо регіони з найбільшою шкодочинністю фітофагів кукурудзи

Названо регіони з найбільшою шкодочинністю фітофагів кукурудзи

На площах кукурудзи триває шкідливість гусениць стеблового (кукурудзяного) метелика та бавовникової совки, які переважно в лісостепових та степових областях за чисельності 1-2 екз. на рослину пошкодили 2-8% рослин та 1-3 максимум до 10% качанів у Дніпропетровській та Миколаївській областях.

Про це йдеться в щотижневому огляді Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Також на кукурудзі в допороговій чисельності на 3-10% рослин (на необроблених полях) розвиваються та шкодять цикадки, попелиці, польові клопи, блішки.

У Закарпатській області виявлено західного кукурудзяного жука, за чисельності 1-3 екз. на рослину. Триває розвиток хвороб кукурудзи: гельмінтоспоріозом охоплено 2-10% (Одеська, Рівненська, Чернівецька, Чернігівська обл.) рослин, іржею 2-5%, пухирчастою сажкою – 0,5-4% (Волинська, Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Полтавська, Харківська, Черкаська обл.) та летючою – 1-3% (Дніпропетровська, Одеська, Полтавська, Кіровоградська обл.) рослин.

У Дніпропетровській, Полтавській областях виявлено захворювання качанів бактеріозом. В середньому хворобою уражено до 2%.

Нагадаємо, на Кіровоградщині запровадили карантинний режим через західного кукурудзяного жука.